האם אתם קשורים לתנועה של ׳הורות מקושרת׳ (attachment parenting)?

התשובה לשאלה זו מעט מורכבת. מצד אחד אנו קשורים לתנועה בהקשר של שימת דגש על מערכת יחסים משמעותית ועמוקה בין הורים לילדיהם. לייף סנטר היה המרכז הראשון בישראל להציג ולקדם את אורח החיים המשפחתיים ברוח ׳הורות מקושרת׳. עם זאת, מונח זה הפך לשם נרדף לכלים הוריים, או אם אפשר לומר – סגנון הורות המזוהה עם ׳הורות מקושרת׳ מקדם כלים הוריים כגון לידה טבעית על מנת לאפשר ׳בונדינג׳ מייד לאחר הלידה, נשיאה במנשא, שינה משותפת, הנקה וכו׳.

אנו מכירים בכך שאלה הם סוג אחד של כלים הוריים על מנת לאפשר קירבה ומענה לצרכים רגשיים, אך ישנם כלים נוספים בהם ניתן להשתמש כאשר המוקד הוא במטרה (פיתוח מערכת יחסים היקשרותית – עמוקה ונכונה עם הילדים) ולא בדרך, או בכלי בו משתמשים על מנת להגיע ליעד זה.

בנוסף לכך, נושא ההיקשרות הוא מורכב ועמוק הרבה יותר מקרבה פיסית בתקופת הינקות, המהווה רק שלב ראשוני בפיתוח מערכת יחסים היקשרותית. מערכת יחסים זו לא בהכרח תתפתח מאליה וזהו נושא שניתן ורצוי ללמוד אודותיו, על מנת להגביר את התודעה לחשיבותה של מערכת היחסים, מה ניתן לעשות על מנת לתמוך בהיווצרותה וכיצד היא יכולה להיתקע ולהפסיק להתפתח. בנוסף, אנו מתייחסים לאפשרות של רענון, חידוש ותיקון מערכות יחסים בכל שלב ובכל גיל.