אודות

מרכז לייף סנטר הנו מרכז להורות, חינוך ומשפחה, שהוקם לפני יותר מ-20 שנה במטרה לסייע למשפחות ולהורים לחזק את הקשר בין ההורים לילדיהם. מתוך מפגשים רבים עם הורים ומשפחות למדנו שהרצון להעמיק בהבנת המשפחה, מערכות יחסים והתפתחות ילדים הוא נחלת הכלל.

במשך השנים הפך המרכז להיות מהמובילים בישראל בתחום גידול הילדים. המרכז מקיים קורסים מקוונים בלימוד עצמי, קורסים מקוונים לקבוצות בשידור חי וקורסים פרונטליים וכן מוציא לאור ספרים שהפכו למבוקשים בשוק ולרבי מכר.

בשנת 2008 חברנו למכון ניופלד הבינלאומי ופתחנו את השלוחה הישראלית של המכון. אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם הצוות הבינלאומי בקידום הגישה ההתפתחותית – היקשרותית, המאפשרת למבוגרים להבין את צרכיהם הרגשיים של ילדים, את תהליכי ההתפתחות הרגשיים של ילדים ואת תפקיד ההורים בחשיפת תהליכים אלה. שאיפתנו להעצים את ההורים ומבוגרים נוספים האחראים על הילד במטרה לאפשר לכל ילד וילד להתפתחות בצורה מיטבית ולהגשים את מלוא הפוטנציאל האנושי הטמון בו.

למרכז לייף סנטר מגוון רחב של מערכי ידע להורים ומטפלים בתחום גידול הילדים וחיזוק החוסן המשפחתי. המרכז מסייע להורים, מורים, גננות ומטפלים במגוון המקצועות השונים על ידי מתן תובנות, כלים ותמיכה באמצעות קורסים וסדנאות, ספרים, הרצאות וייעוץ אישי.

 

שושנה הימן היא מייסדת ומנהלת המרכז וכן מנהלת איזורית בישראל של מכון ניופלד, בו היא משמשת כחברת סגל ויועצת סגל. לשושנה כ – 40 שנות ניסיון בארה״ב, קנדה וישראל בייעוץ הורים, הנחיית סדנאות וקורסים והעברת הרצאות. שושנה עבדה בשיתוף פעולה עם מכון לנדר מרכז אקדמי ירושלים, עמותת המורים, המכון לטכנולוגיה חינוכית, קרן רוטשילד, ועוד.  שושנה הוכשרה במגוון מסגרות בתחום גידול ילדים, אוניברסיטת בר אילן, הארגון הבינלאומי לחינוך ללידה, ליגת לה לצ'ה הבינלאומי ועוד.

הבסיס לעבודתה של שושנה הוא המודל של דר' גורדון ניופלד ויישומיו, וההכשרה האישית לאורך השנים על ידי דר' ניופלד ממשיכה להתוות את כיווני עבודתה. תשוקתה ומחויבותה להורים וילדים מובילות אותה לחפש ולהכשיר אנשי מקצוע בישראל שהנם בעלי רצון עז לעזור להורים להבין מהם צרכיהם האמיתיים של ילדים ומתבגרים על מנת להגשים את מלוא הפוטנציאל האנושי הטמון בהם.  שושנה עובדת יחד עם בתה, אילנה סטרובינסקי. יש לה ששה ילדים ונכדים רבים. משפחתה ממשיכה להיות המקור המשמעותי ביותר של אושר, סיפוק ותובנה אודות כיצד ילדים גדלים להיות בני אדם אחראים, מסופקים ומתחשבים.

אילנה סטרובינסקי היא שותפה בניהול המרכז, חברה בסגל הבינלאומי של מכון ניופלד ואחראית על פיתוח התוכן בעברית. לאילנה מעל 15 שנות ניסיון בהדרכת הורים קבוצתית ופרטנית, הנחיית סדנאות וקורסים. אילנה בוגרת תואר ראשון במינהל חינוכי, חינוך לא פורמלי ופסיכולוגיה מאונברסיטת בר אילן, בוגרת לימודי תואר שני בפסיכולוגיה שיקומית באוניברסיטת אריאל, בוגרת קורס להנחיית הורים של מרכז לייף סנטר וקורסי ההכשרה של מכון ניופלד עם התמחות בפרדיגמה ההיקשרותית – התפתחותית. בנוסף לעבודתה במכון, אילנה עובדת בשירות הפסיכולוגי החינוכי של מועצה איזורית שומרון.

אילנה עובדת במרכז לייף סנטר כ – 19 שנים בפיתוח תוכן, ליווי מנחים, ניהול אתר ועבודות אדמיניסטרטיביות. עיקר עבודתה כיום מתנהל סביב עריכת תכני מכון ניופלד בעברית, פיקוח על המערכות המקוונות בעברית וליווי צוותי מנחים. אילנה היא אם לחמשה ילדים, המהווים עבורה המקור המשמעותי ביותר ללמידה וצמיחה.